Відео

  • Video
    Чи загрожує Україні продовольча криза? Прогнози науковців

НАУКОВО-ІННОВАЦІЙНІ РОЗРОБКИ ІНСТИТУТУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПОЛІССЯ НААН

МОНОГРАФІЇ

 

Агроекологічне обґрунтування системи обробітку дерново-підзолистого ґрунту та удобрення польових культур в зоні радіоактивного забруднення Житомирського Полісся (автори: Надточій П.П., Ратошнюк В.І., Ратошнюк І.Ю. та ін.).

Радіоекологічна оцінка раціонів при виробництві яловичини (автори: Савченко Ю.І., Савчук І.М., Савченко  М.Г. та ін.).

Методологія оцінювання хмелю і хмелепродуктів (автори: Проценко Л.В., Ляшенко М.І., Свірчевська О.В. та ін.).                                                                            

 

ПАТЕНТИ

 

На винахід №111188 Спосіб прискореного розмноження хмелю, одержаного з культури in vitro (автори: Кормільцев Б.Ф., Козлик Т.І., Черненко О.В. та ін.).

На винахід №120207 Спосіб мікроклонального розмноження регенерантів хмелю, вирощених з апексів in vitro (автори: Козлик Т.І., Ковальов В.Б.).

На винахід №122281 Спосіб вирощування саджанців хмелю із зелених живців (автори: Бойко А.Л., Козлик Т.І., Ковальов В.Б. та ін.).

На корисну модель № 103286 Спосіб виробництва пива (автори: Проценко Л.В., Рудик Р.І., Свірчевська О.В. та ін.).

На корисну модель № 103469 Спосіб отримання екстракту хмелю, збагаченого преніловими флавоноїдами з естрогенною дією (автори: Добровольський О.О., Проценко Л.В., Рудик Р.І. та ін.).

На корисну модель №113906 Протимікробний засіб для лікування захворювань ротової порожнини (автори: Проценко Л.В., Ляшенко М.І. та ін.).

На корисну модель № 143589 Протимікробний засіб для лікування ACNE VULGARIS (автори: Казмірчук В.В., Рижук С.М., Проценко Л.В. та ін.).

На корисну модель №149934 Протимікробний комбінований засіб для лікування ранової інфекції (автори: Казмірчук В.В., Рижук С.М., Проценко Л.В. та ін.).

На сорт рослин № 150846 Вектор (горох польовий (пелюшка).

На сорт рослин № 180582 Октябріна (середела посівна).

 

СВІДОЦТВА

 

Про реєстрацію зразка генофонду рослин в Україні № 1328 Хмелю звичайного гібриду К 6034 (автори: Штанько І.П., Михайліченко К.П., Дзядович О.Л.).

Про реєстрацію зразка генофонду рослин в Україні № 1329 Хмелю звичайного гібриду К 7042 (автори: Штанько І.П., Михайліченко К.П., Дзядович О.Л.).

 

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

Адаптовані системи захисту посівів польових культур від бур’янів на основі комплексного застосування організаційно-господарських, агротехнічних, фітоценозних та хімічних заходів (автори: Ткачук В.В., Рижук С.М., Ратошнюк І.Ю. та ін.).

Визначення декортикацій них властивостей стебел льону залежно від його генотипів (автори: Ткачук В.П., Рижук С.М., Ратошнюк В.І. та ін.).

Використання біотехнологічних методів у селекційному процесі хмелю звичайного (автори: Штанько І.П., Козлик Т.І., Дзядович О.Л. та ін.).

Встановлення оптимальних строків збирання селекційних сортів хмелю залежно від призначення цільового продукту (автори: Проценко Л.В., Ляшенко М.І.,Свірчевська О.В. та ін.).

Екологічна оцінка осаду стічних вод каналізації на посівах зернових колосових культур (автори: Дубовий В.І., Ратошнюк В.І., Ратошнюк Т.М. та ін.).

Інноваційно-технологічні основи безпечного використання радіоактивно забруднених агроландшафтів Полісся у віддалений період (автори: Рижук С.М., Мельничук А.О., Кочик  Г.М. та ін.).

Концепція розвитку галузі хмелярства в Україні (автори: Рижук С.М., Ратошнюк Т.М., Штанько І.П. та ін.).

Концепція синергетичної продуктивно-адаптивної моделі гетерозису (автори: Чернуський В.В., Чернуська Т.А., Іванюк О.Ю.).

Методи оздоровлення рослин хмелю від вірусних хвороб (автори: Козлик Т.І., Юрківський Й.М. Джус І.А та ін.).

Методи оздоровлення рослин хмелю від вірусних хвороб на етапах вирощування мікросаджанців in vitro та саджанців з живців, етіолованих кореневищних та зелених пагонів і стебел рослин (автори: Козлик Т.І., Джус І.А., Юрківський Й.М. та ін.).

Наукові засади екологічно безпечного захисту агроценозу хмеленасаджень від шкодо чинних об’єктів (автори: Венгер О.В., Федорчук Н.А., Штанько І.П. та ін.).

Наукові засади отримання екологічно безпечної продукції тваринництва за її виробництва в зоні Полісся України (автори: Рижук С.М., Савчук І.М., Ковальова С.П. та ін.).

Наукові основи структури сівозмін на засадах біологізації та оптимізації мінерального живлення для забезпечення високої продуктивності культур і відтворення родючості осушуваних грунтів Полісся (автори: Савчук О.І., Мельничук А.О., Кочик Г.М. та ін.).

Науково-методичні рекомендації щодо формування систем удобрення осушуваного дерново-підзолистого ґрунту в сучасних умовах господарювання (автори: Кочик Г.М., Мельничук А.О., Савчук О.І. та ін.).

Науково-методичні рекомендації щодо формування системи удобрення сільськогосподарських культур на засадах нових видів нано матеріалів (автори: Мельничук А.О., Кучер Г.А., Кочик Г.М. та ін.).

Науково-обґрунтовані шляхи щодо зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище сучасних свинокомплексів в умовах промивного режиму дерново-підзолистого ґрунту зони Полісся (автори: Рижук С.М., Кивенко О.М., Ковальова С.П. та ін.).

Особливості наслідування ознак продуктивності і якості генетичного різноманіття світової колекції льону (автори: Ткачук В.П., Рижук С.М., Ратошнюк В.І. та ін.).

Придатність вітчизняних сортів хмелю до використання їх у пивоварінні та хлібопеченні (автори: Проценко Л.В., Рижук С.М., Ляшенко М.І. та ін.).

Розробка технології закладання високопродуктивних насаджень хмелю (автори: Козлик Т.І., Юрківський Й.М. Джус І.А та ін.).

Селекційно-генетичні основи створення, оцінки та використання нових генотипів хмелю, стійких до біотичних факторів довкілля з цінними ознаками для пивоваріння, фармацевтичної та інших галузей (автори: Штанько І.П., Венгер О.В., Дзядович О.Л. та ін.).

Способи екологічної оцінки та добору рослин озимих зернових культур із підвищеною морозо- та зимостійкістю в умовах Полісся України (автори: Дубовий В.І., Ратошнюк В.І., Ратошнюк Т.М. та ін.).

Теоретичні основи біологічного захисту хмелю від сисних шкідників (автори: Венгер О.В., Федорчук Н.А., Штанько І.П. та ін.).

Теоретичні та інноваційно-технологічні засади ведення хмелярства з елементами органічного виробництва (автори: Стецюк О.П., Кириченко Л.П., Венгер О.В. та ін.).

Технологія захисту хмеленасаджень на основі застосування нових комплексних мікробних препаратів (автори: Венгер О.В., Федорчук Н.А., Степаненко О.М.).

Удосконалена науково-обґрунтована система контрзаходів для отримання нормативно чистої ягідної продукції на радіоактивно забруднених дерново-підзолистих ґрунтах Полісся (автори: Мельничук Г.В., Мельничук А.О., Бондар Л.А.).

Удосконалені науково-обґрунтовані адаптивні технології вирощування зернових і зернобобових культур. Моделі технологій вирощування пшениці озимої, жита озимого, тритикале озимого, ячменю озимого та люпину вузьколистого на засадах технологічних інновацій та сучасних сортів і гібридів з високою екологічною адаптивністю (автори: Рижук С.М., Ратошнюк І.Ю., Ратошнюк В.І. та ін.).

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

Використання корів джерсейської породи в зоні Полісся України (автори: Рижук С.М., Савчук І.М., Пелехатий М.С. та ін.).

Використання корів українських чорно-рябої і червоно-рябої молочних та голштинської порід в умовах сучасних молочних комплексів (автори: Пелехатий М.С., Савчук І.М., Кобилинська А.М. та ін.).

Наукові основи інноваційного розвитку органічного землеробства в умовах Полісся (автори: Савчук О.І., Мельничук А.О., Гуреля В.Г. та ін.).

Науково-практичні рекомендації з підготовки та проведення сівби озимих сільськогосподарських культур у зоні Полісся України в умовах 2020 року (автори: Рижук С.М., Ратошнюк І.Ю., Герасимчук В.І. та ін.).

Науково-практичні рекомендації з проведення комплексу весняно-польових робіт в агроформуваннях Житомирської області у 2020 році (автори: Рижук С.М., Ратошнюк І.Ю., Герасимчук В.І. та ін.).

Науково-практичні рекомендації із збирання зернових і зернобобових культур врожаю 2020 року та підготовки ґрунту під посів озимих культур (автори: Рижук С.М., Герасимчук В.І., Ратошнюк В.І. та ін.).

Науково-практичні рекомендації по заготівлі кормів (автори: Рижук С.М., Савчук І. М., Герасимчук В. І. та ін.).

Науково-практичні рекомендації щодо удосконалення кооперативно-інтеграційного розвитку аграрного підприємництва (автори: Ходаківський Є.І., Штанько Т.А., Приймачук Т.Ю. та ін.).

Система удобрення в сівозміні та обробіток дерново-підзолистих ґрунтів Полісся, що зазнали впливу наслідків Чорнобильської катастрофи на період 2020-2025 рр. (автори: Надточій П.П., Рижук С.М., Ратошнюк І.Ю. та ін.).

Спосіб виготовлення пива з використанням ефірної олії хмелю (автори: Проценко Л.В., Ляшенко М.І.,Свірчевська О.В. та ін.).

Спосіб ефективного використання комплексу технологічно цінних сполук хмелю та продуктів його переробки у хлібопеченні (автори: Проценко Л.В., Ляшенко М.І., Гринюк Т.П. та ін.).

Спосіб охмеління сусла продуктами переробки хмелю залежно від кількісного вмісту та якісного складу в них альфа-кислот та їх ізомерів, полі фенолів, ксантогумолу та інших біологічно активних сполук (автори: Проценко Л.В., Рудик Р.І., Ляшенко М.І. та ін.).

Типові ресурсозберігаючі технологічні проєкти вирощування хмелю в зоні Полісся та Лісостепу України (автори: Рижук С.М., Ратошнюк Т.М., Штанько І.П. та ін.).

 

Атлас українських сортів хмелю (автори: Проценко Л.В., Рудик Р.І., Ляшенко М.І. та ін.).

База даних морфологічних показників гібридів льону розсадника ІСГП НААН (автори: Ткачук В.П., Ратошнюк В.І., Ратошнюк Т.М. та ін.).

База даних морфологічних показників сортономерів льону селекції ІСГП НААН (автори: Ткачук В.П., Ратошнюк В.І., Ратошнюк Т.М. та ін.).

Концептуальні засади удосконалення ринкового регулювання розвитку вітчизняної галузі хмелярства (автори: Рижук С.М., Ратошнюк Т.М., Ратошнюк В.І. та ін.).

Концепція перспектив виробництва саджанців хмелю з різного розсадного матеріалу та їх використання при формуванні хмеленасаджень (автори: Проценко Л.В., Козлик Т.І., Юрківський Й.М. та ін.).

Концепція розвитку виробництва органічної продукції в умовах Полісся (автори: Савчук О.І., Мельничук А.О., Гуреля В.Г. та ін.).

Концепція перспектив виробництва саджанців хмелю з різного розсадного матеріалу та їх використання при формуванні хмеленасаджень (автори: Проценко Л.В., Козлик Т.І., Юрківський Й.М. та ін.).

Концепція використання вегетативної маси високостебельних культур на біоенергію та використання решток переробки як альтернативних органічних добрив (автори: Вишневська О.В., Рижук С.М., Маркіна О.В. та ін.).

Концепція управління продуктивним потенціалом сукцесій люпину вузьколистого (автори: Вишневська О.В., Рижук С.М., Маркіна О.В. та ін.).

Науково-аналітична панорама діяльності підприємницьких структур в аграрному секторі регіону Полісся (автори: Штанько Т.А., Приймачук Т.Ю., Рудик Р.І. та ін.).

Нова зональна модель пасовищного та сировинного конвеєру на основі оптимізації системи удобрення та гармонізації біологічних особливостей нових сортів кормових культур (автори: Вишневська О.В., Рижук С.М., Маркіна О.В. та ін.).

Прогноз розвитку шкідників і хвороб хмелю та заходи захисту рослин (автори: Ільїнський Ю.М., Якубенко І.В., Венгер О.В. та ін.).

Стратегія виходу вітчизняної хмелепродукції на зовнішні ринки (автори: Рудик Р.І., Приймачук Т.Ю., Штанько І.П. та ін.).

Удосконалена модель відновлення продуктивного потенціалу деградованих кормових угідь Полісся (автори: Вишневська О.В., Рижук С.М., Маркіна О.В. та ін.).