10 липня 2024 року в Інституті сільського господарства Полісся НААН було проведено Міжнародну інтернет-конференцію «Теоретичні та практичні аспекти розвитку хмелярської науки», присвячену 100-річчю створення Волинської дослідної станції хмелярства.
International Internet conference «THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OF HOP SCIENCE DEVELOPMENT» dedicated to the 100th anniversary of the Volyn Hop Research Station.
Мета конференції: обмін науково-практичною інформацією, узагальнення результатів наукових досліджень та практичної діяльності з проблем хмелярства та сільськогосподарського виробництва в зоні Полісся України.
Метою конференції було відмітити значний внесок українських науковців у хмелярську науку за столітній історичний період від часу створення Волинської дослідної станції хмелярства в м. Житомирі до сьогодення, здійснити обмін науково-практичною інформацією, узагальненням результатів наукових досліджень та практичної діяльності Інституту сільського господарства Полісся НААН та інших наукових установ світу і України з проблем хмелярства і сільськогосподарського виробництва в зоні Полісся України.
Виходячи з мети і завдань конференції було проведено обговорення за такими секціями конференції: 1. Теоретичні та науково-практичні аспекти розвитку галузі хмелярства в Україні; 2. Інноваційні технології в агропромисловому виробництві. 3. Глобальні та регіональні проблеми агроекологічної безпеки й сталого розвитку територій Полісся. 4. Економічні аспекти сільськогосподарського виробництва.
В роботі конференції взяли участь науковці та спеціалісти з Національної академії аграрних наук України; Інституту сільського господарства Полісся НААН; Інституту садівництва НААН; Інституту агроекології та природокористування НААН; Національного університету біоресурсів і природокористування України; Державного університету «Житомирська політехніка»; Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів»; Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області; Житомирського регіонального центру державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»; ГО «Інститут доброї їжі Україна» та ін.
За результатами проведеної конференції буде опубліковано збірник тез наукових доповідей.
Проведений захід дозволив підвести підсумки сторічної наукової роботи вітчизняних науковців-хмелярів, окреслити вагомі здобутки науки в розвитку галузі в світі та Україні, що сприятиме підвищенню ефективності подальшого розвитку української хмелярської науки, наукового супроводу функціонування галузі хмелярства і її адаптації в умовах вступу до ЄС, а також покращенню якості підготовки фахівців для сільського господарства.