10 липня 2024 року, м. Житомир. ІСГП НААН. Міжнародна наукова інтернет-конференція "«Теоретичні та практичні аспекти розвитку хмелярської науки», присвячена 100-річчю створення Волинської дослідної станції хмелярства

10 липня 2024 року в Інституті сільського господарства Полісся НААН було проведено Міжнародну інтернет-конференцію «Теоретичні та практичні аспекти розвитку хмелярської науки», присвячену 100-річчю створення Волинської дослідної станції хмелярства.

International Internet conference «THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OF HOP SCIENCE DEVELOPMENT» dedicated to the 100th anniversary of the Volyn Hop Research Station.

Збірник тез Міжнародної наукової конференції «THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OF HOP SCIENCE DEVELOPMENT» zbirnik-2024.pdf

Мета конференції: обмін науково-практичною інформацією, узагальнення результатів наукових досліджень та практичної діяльності з проблем хмелярства та сільськогосподарського виробництва в зоні Полісся України.

Метою конференції було відмітити значний внесок українських науковців у хмелярську науку за столітній історичний період від часу створення Волинської дослідної станції хмелярства в м. Житомирі до сьогодення, здійснити обмін науково-практичною інформацією, узагальненням результатів наукових досліджень та практичної діяльності Інституту сільського господарства Полісся НААН та інших наукових установ світу і України з проблем хмелярства і сільськогосподарського виробництва в зоні Полісся України.

Виходячи з мети і завдань конференції було проведено обговорення за  такими секціями конференції: 1. Теоретичні та науково-практичні аспекти розвитку галузі хмелярства в Україні; 2. Інноваційні технології в агропромисловому виробництві. 3. Глобальні та регіональні проблеми агроекологічної безпеки й сталого розвитку територій Полісся. 4. Економічні аспекти сільськогосподарського виробництва.

В роботі конференції взяли участь науковці та спеціалісти з Національної академії аграрних наук України; Інституту сільського господарства Полісся НААН; Інституту садівництва НААН; Інституту агроекології та природокористування НААН; Національного університету біоресурсів і природокористування України; Державного університету «Житомирська політехніка»; Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів»; Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області; Житомирського регіонального центру державної установи «Інститут охорони ґрунтів України»; ГО «Інститут доброї їжі Україна» та ін.

    

За результатами проведеної конференції буде опубліковано збірник тез наукових доповідей.

Проведений захід дозволив підвести підсумки сторічної наукової роботи вітчизняних науковців-хмелярів, окреслити вагомі здобутки науки в розвитку галузі в світі та Україні, що сприятиме підвищенню ефективності подальшого розвитку української хмелярської науки, наукового супроводу функціонування галузі хмелярства і її адаптації в умовах вступу до ЄС, а також  покращенню якості підготовки фахівців для сільського господарства.