Основні напрямки наукової діяльності відділу наукових досліджень з питань інтелектуальної власності та маркетингу інновацій

  • Розроблення методологічних засад, створення інтелектуальної продукції, набуття завершених наукових розробок форми специфічного товару, методичних підходів маркетингу інновацій.
  • Дослідження наукового потенціалу ІСГП з аспектів визначення найпріоритетніших напрямів наукових розробок в галузі рослинництва, льонарства, хмелярства, кормо виробництва, тваринництва, що представляють комерційний інтерес.
  • Розроблення науково-методичних підходів, капіталізації результатів наукових досліджень (виявлення ОІВ), набуття прав власності, визначення первісної їх власності та постановка на бухгалтерський облік установи як нематеріальних активів.
  • Проведення маркетингових досліджень, інфраструктури ринку наукової продукції, аналіз ринкових зв’язків, цінової ситуації, пропозицій і попиту на об’єкти інтелектуальної власності, платоспроможних сегментів ринку наукової продукції та перспективних напрямів наукових досліджень, результати яких носять комерційну спрямованість.
  • Розроблення технологій трансферу інновацій, методичних підходів прогнозування наповнення ринку інтелектуальною продукцією аграрного спрямування, ліцензування прав на результати наукових досліджень авторського, консультаційно-методичного їх супроводження.
  • Опрацювання на основі проведених маркетингових і патентно- кон’юнктурних тематики структурних підрозділів ІСГП, рекомендацій щодо підвищення рівня конкурентоспроможності завершених наукових розробок.
  • Здійснення контролю конфіденційної інформації обов’язкової експертизи результатів наукової продукції, підготовлених для оголошення в письмовій та електронних формах щодо наявності в них інформації, яка складає комерційну таємницю.
  • Створення та формування в ІСГП відповідних фондів кон’юнктурної, економічної, патентної і науково-технічної інформації для забезпечення проведення досліджень з питань інтелектуальної власності, маркетингових розробок, порівняльної оцінки технічних і економічних показників, аналогів і прототипів з показниками проведених випробувань завершених розробок.
  • Участь в оформленні спільно з авторами розробок матеріалів на винаходи, корисні моделі, сорти рослин, проводити по них листування з експертними органами.
  • Сприяння у підготовці та оформленні ліцензійних договорів на передачу або використання прав ІОВ та договорів на передачу (реалізацію) наукоємної продукції чи проведення науково-дослідних і дослідно- конструкторських робіт та здійсненні заходів щодо запобігання порушення майнових прав установи.
  • Здійснення моніторингу результатів наукових досліджень з використанням виставок-ярмарок, аукціонів, днів поля, усної пропаганди, реклами для своєчасного виявлення комерційно значимих об’єктів інтелектуальної власності.
  • Виявлення та аналітичний аналіз потенційних інвесторів для фінансування робіт, пов’язаних з доведенням ІОВ до рівня комерційного продукту здатного забезпечити потреби і вимоги агропідприємств, ІСГП та інвесторів.
  • Своєчасне подання до Президії НААН та Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН звітності про результати проведеної роботи з питань інтелектуальної власності і маркетингу інновацій.