Історія відділу селекції та інноваційних технологій хмелю

Хмелярська наука в Україні має давні традиції і більш як столітню історію. Починаючи з першого дослідного хмільника, який був закладений агрономом І.І. Засухіним на землях Житомирського садового товариства у 1906 році, декілька поколінь науковців Волинської дослідної станції хмелярства (ВДСХ, 1924-1930 рр.), Житомирської науково-дослідної селекційної станції хмелярства (ЖНДССХ, 1930-1938 рр.), Української науково–дослідної станції хмелярства (УНДСХ, 1939-1978 рр.), Науково–дослідного і проектно–технологічного інституту хмелярства (НДПТІХ, 1978-1991 рр.), Інституту хмелярства УААН (1991-1996 рр.), Інституту сільського господарства Полісся НААН (ІСГП НААН з 1996 року) проводили дослідження в селекції, агротехніці, розмноженні та біотехнології хмелю, розробляли системи захисту, механізації, переробки хмелесировини та сформували наукову основу для розвитку галузі хмелярства в Україні (посилання на PDF файл «Istoriya hmelyarskich viddiliv»).

Інститут сільського господарства Полісся у 1996-2020 роках був головною науковою установою, яка виконувала ПНД НААН «Хміль», а науковці хмелярських відділів були основними виконавцями завдань ПНД «Хміль» та здійснювали науковий супровід галузі хмелярства в Україні.

Внаслідок низки реорганізацій підрозділів та скорочень наукового персоналу у 2012 році було створено відділ селекції та інноваційних технологій хмелю, який поєднав науковців відділу селекції та біотехнології, відділу агротехніки, відділу захисту хмелю, лабораторії механізації. Завідувачем відділу селекції та інноваційних технологій було призначено Штанька І.П.